Druk wielkoformatowy

DRUK WIELKOFORMATOWY

Druk solwentowy (wielkoformatowy) technologią przypomina druk atramentowy stosowany w drukarkach domowych, z tą różnicą, że typowy tusz na bazie wodnej zastąpiono tuszami solwentowymi na bazie rozpuszczalników organicznych. Praktyczne zastosowania druku solwentowego to wszelkie wydruki wielkoformatowe oraz odporne na czynniki zewnętrzne nawet do kilku lat.

Wydruki solwentowe znajdują zastosowanie przy wykonywaniu reklam zewnętrznych, np. tablic, szyldów, billboard’ów, kasetonów świetlnych, banerów, transparentów i flag.

Obecnie drukarki solwentowe z racji możliwości druku w rozdzielczości nawet 1400 dpi są w stanie drukować w jakości fotograficznej, dzięki czemu z powodzeniem używane są w produkcji elementów dekoracyjnych, fototapet oraz naklejek z folii samoprzylepnej.

Posiadamy plotery zarówno drukujące, jak i drukująco-tnące, co prze druku naklejek pozwala nam na wycięcie dowolnego kształtu.

PARAMETRY DRUKU

Maksymalna rozdzielczość druku to 1440 dpi.
Maksymalna szerokość zadruku to 160 cm.

Media: drukujemy na praktycznie wszystkim dostępnych mediach. W zależności od indywidualnych potrzeb jesteśmy w stanie sprowadzić najbardziej nietypowe materiały przeznaczone do zadruku technologią solwentową.

MEDIA, NA KTÓRYCH OFERUJEMY DRUK „OD RĘKI”

Folia monomeryczna biała – matowa, błyszcząca.

Folia polimeryczna wylewana z klejem kanalikowym – idealna do oklejania samochodów w pełnym 3D.

Folia przeźroczysta

Folia typu ONE WAY VISION– specjalna dziurkowana folia z jednostronnym prześwitem do oklejania szyb.

Szeroka gama folii kolorowych
Baner typu frontlit 510g

Baner typu blockout 610g (w dbałości o jakość druku i wytrzymałość drukujemy tylko i wyłącznie na banerach powlekanych)

Papier satynowy – wysokiej jakości, powlekany papier posterowy
Specjalistyczny idealnie gładki materiał blockout na roll up’y
Canvas – materiał imitujący płótno.
Materiał flagowy.

Flex– medium przeznaczone do druku aplikacji na ubrania metodą wgrzewania.

Drukujemy na mediach firm ORACAL i MACTAC.

JAK PRZYGOTOWAĆ PRACĘ DO DRUKU?

1. Rozdzielczość zdjęć osadzonych w pracy powinna wynosić nie mniej niż 150dpi, a w przypadku drobnych grafik nawet 300 dpi Niższa może powodować gorszą jakość wydruków, natomiast wyższa niepotrzebnie zwiększa wielkość plików.

2. Efekty graficzne: w przypadku, gdy w projekcie użyty został takie efekty jak: przeźroczystość, cienie, soczewki oraz gradienty, mogą one zostać błędnie odwzorowane.  Elementy takie należy zamienić na bitmapy CMYK, z włączonym wygładzaniem obrazów.

3. Kolorystyka: podczas projektowania należy korzystać z palety CMYK, szczególnie w przypadku elementów, dla których ważne jest dokładne odwzorowanie koloru (np. logotypy). Stosowanie kolorów RGB może spowodować wydruk niezgodny z Państwa oczekiwaniem.

4. Czcionki, powinny być zamienione na krzywe, ponieważ w przypadku braku danej czcionki zostaną zamienione automatycznie na inną. Może to spowodować brak polskich liter bądź całkowitą zmianę wyglądu tekstu.

5Rodzaj pliku: dobrą jakość wydruku zagwarantują formaty: PDF, CDR (do wersji X6)TIFF (z kompresją LZW), JPG, EPS. Zwykle drukarnie zastrzegają sobie jakich oczekuję rozszerzeń od klientów.

6. Spady: należy stosować przy małych naklejkach o dużym nakładzie (nacinane lub na gilotynę) z tłem innym niż białe oraz naklejkach na płyty PCV.
Około 0,50–1cm spadów dla płyt PCV oraz 0,1–0,2cm dla naklejek.